lajme të ndryshme

Bota

ShBA-ja ofron deri 10 milionë dollarë shpërblim për kapjen e këtij biznesmeni

Departamenti i Shtetit i ShBA-së njoftoi të premten se do të ofrojë shpërblim deri në 10 milionë dollarë për ata…

Read More »
Lajmet e fundit

I zhduken gruaja dhe pesë fëmijët, gjakovari ankohet në Polici

Një burrë nga Gjakova është ankuar në polici pasiqë nga mbrëmja e së enjtes gruaja dhe pesë fëmijët janë zhdukur.…

Read More »
Bota

Koreja e Veriut kritikon ShBA-në për mbështetjen e Tajvanit

Koreja e Veriut akuzoi të shtunën administratën e Biden për ngritjen e tensioneve ushtarake me Kinën përmes mbështetjes së saj…

Read More »
Lajmet e fundit

Shpend Ahmeti thumbon Vetëvendosjen për punësimet familjare: Vëllain e kam të pa punë që 3 vjet

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka thumbuar Vetëvendosjen për punësimet familjare të eksponentëve politikë në qeveri, për të…

Read More »
Lajmet e fundit

Përfundimi i mandatit të UNMIK-ut shumë kompleks, marrëveshja finale me Serbinë shihet si opsion

Përfundimin e mandatit të misionit të UNMIK-ut- ekspertë po e shohin si të pamundur edhe dy dekada pas luftës. Ehat…

Read More »
Back to top button