lajme nga kosova

Lajmet e fundit

Abdixhiku viziton kandidatin për kryetar të Vushtrrisë Xhafer Tahiri, zotohen se LDK-ja po i kthehet fuqishëm qytetarit

Kryetari aktual dhe kandidati për kryetar të Vushtrrisë, Xhafer Tahiri së bashku me kryetarin e Lidhjes Demokratike të Kosovës Lumir…

Read More »
Lajmet e fundit

Ruzhdi Shehu: Me 17 tetor junikasit do të vendosin për ndryshimin, parasheh projekte konkrete

Kandidati për kryetar të Junikut nga radhët e LDK-së, Ruzhdi Shehu ka thënë se vizioni i tij kryesor sa i…

Read More »
Lajmet e fundit

Osmani kërkon mbështetjen e Guinea Bissau për njohje të reja

Presidentja Vjosa Osmani, gjatë qëndrimit në New York ka takuar presidentin e Guinea Bissau, Umaro Sissoco Embaló. Sipas njoftimit nga…

Read More »
Lajmet e fundit

Qytetarët dhe bizneset në Kosovë kanë 3.5 miliardë euro kredi e 4.5 miliardë euro depozita

Guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës, Fehmi Mehmeti ka thënë se përkundër pandemisë sektori financiar në Kosovë ka qenë i…

Read More »
Lajmet e fundit

Hamza: Kur ka pasur aksione në veri, Thaçi më informonte të parin

Bedri Hamza, kandidat i PDK’së për kryetar të Komunës së Mitrovicës thotë se ishte i pari që ka ditur për…

Read More »
Back to top button