lajme nga bota

Lajmet e fundit

Greqia ndalon karateistët kosovarë

Në kampionatin mesdhetarë të karatesë për kadetë, juniorë dhe seniorë që organizohet nga 22 deri 24 tetor në qytetin Limassol…

Read More »
Bota

Presidenti i Italisë: BE do të jetë e kompletuar vetëm me Ballkanin Perëndimor

Mungojnë ende pesë vende në Bashkimin Evropian, i cili nuk mund të konsiderohet i plotë për shkak të historisë, kulturës…

Read More »
Bota

Si të përgatitemi për pandeminë e ardhshme

Pandemia e koronavirusit ishte e pashmangshme, por a duhej të ishte kaq vdekjeprurëse? Sipas Dr. Scott Gottlieb, një mjek dhe…

Read More »
Lajmet e fundit

Tetë të vdekur nga COVID-19 në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë në Shqipëri ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 3180 testime, nga…

Read More »
Bota

Berlusconi shpallet i pafajshëm për një nga akuzat në rastin “Rubi”

Ish-kryeministri italian Silvio Berlusconi shpallet i pafajshëm për njërën nga tre akuzat për procesin “Rubi”, atë të korruptimit të dëshmitarëve.…

Read More »
Back to top button