lajme info

Lajmet e fundit

Limaj: Shtetet mike të bëjnë presion mbi Beogradin që t’i ndalë provokimet

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka reaguar lidhur me situatën e krijuar në veri të vendit. Limaj u ka…

Read More »
Lajmet e fundit

Beteja e Kosovës për ta kontrolluar veriun

Që nga viti 2008 kur Kosova ka shpallur pavarësinë, Prishtina ka ndërmarrë disa aksione në përpjekje për të vënë nën…

Read More »
Lajmet e fundit

Mbledhja e Këshillit të Sigurisë – Kurti, Sveçla dhe shefi i AKI-së arrijnë në Qeveri

Kryeministri Albin Kurti ka ftuar për në orët e mbrëmjes mbledhjen e Këshillit të Sigurisë së Kosovës, pas situatës së…

Read More »
Bota

Miliona amerikanë drejt qendrave të vaksinimit për të marrë dozën shtesë të vaksinës

Miliona amerikanë kanë filluar të zënë radhën për vaksinën përforcuese të kompanisë Pfizer vetëm disa orë pasi Qendra për Parandalimin…

Read More »
Lajmet e fundit

Largohet edhe kamioni i dytë nga barrikada në Bërnjak

Sapo është larguar edhe kamioni i dytë nga barrikada e krijuar në rrugët që të qojnë në pikën kufitare në…

Read More »
Back to top button