lajme e fundit

Lajmet e fundit

Bllokohen rrugët në Prishtinë, shkak vizita e Edi Ramës

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti do ta presë me ceremoni shtetërore në  Prishtinë kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama, si dhe…

Read More »
Lajmet e fundit

Haradinaj me plan konkret, premton 500 euro për çdo fëmijë që lind dhe po aq për mbulim të ceremonive të vdekjeve

Nga 500 euro për çdo lindje ka premtuar kandidati i AAK-së për Prishtinën, Daut Haradinaj. Ai ka premtuar një ndihmë…

Read More »
Lajmet e fundit

Nga sot brenda lokaleve vetëm me certifikatë vaksinimi ose test negativ

Nga sot, sektorit të gastronomisë në Kosovë do t’i lejohet shfrytëzimi i hapësirave të brendshme, por me kusht që klientët…

Read More »
Lajmet e fundit

Kjo është agjenda e Edi Ramës në Kosovë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, sot do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Kosovë. Rama do të pritet me ceremoni…

Read More »
Lajmet e fundit

Kosova – vend me potencial turistik, por aktualisht pjesëmarrja në GDP vetëm 1%

27 shtatori është Dita Botërore e Turizmit (WTO). Një nga ekspertët e Unwo, Jafar Jafari në punën e tij “fenomenologjia…

Read More »
Back to top button