lajme ditore shqip

Lajmet e fundit

Të mbijetuarit e aksidentit në Kroaci nisen për në shtëpitë e tyre

Kanë arritur në Aeroportin e Prishtinës “Adem Jashari” bashkatdhetarët që i shpëtuan aksidentit në Kroaci. Ata janë pritur nga familjarët…

Read More »
Lajmet e fundit

Haziri flet për Abdixhikun: Në LDK sa më vonë që vjen në parti, mundësinë e ke më të mirë

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se subjekti i tij iu ofron mundësi të…

Read More »
Lajmet e fundit

Ferid Agani kërkon ta dijë se sa ka mbështetje nga qytetarët për zgjedhjet komunale

Ferid Agani nga Partia e Drejtësisë, ka kërkuar nga qytetarët të dijë se a e ka mbështetjen e tyre për…

Read More »
Lajmet e fundit

Gorani: Nëse VV s’i merr 50 përqind në zgjedhje lokale, do të kërkohen zgjedhjet qendrore

Analisti politik, Dukagjin Gorani, vlerëson se Prishtina do të shkojë në balotazh në zgjedhjet lokale të 17 tetorit. Pas kësaj…

Read More »
Lajmet e fundit

Liderët institucional presin bashkatdhetarët e aksidentuar në Kroaci

Kryekuvendari Glauk Konjufca, presidentja Vjosa Osmani dhe kryeministri Albin Kurti, kanë pritur në Aeroportin Ndërkombëtarë të Prishtinës “Adem Jashari”, të…

Read More »
Back to top button