lajme aktuale

Lajmet e fundit

Reciprociteti për targat – Kadrijaj: S’duhej të përdorej fushata, situata mund të destabilizohet

Deputetja e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Time Kadriaj po vlerëson se vendimi për reciprocitet për targat me Serbinë,…

Read More »
Lajmet e fundit

Policia identifikon dy të dyshuar për mashtrim: Kërkuan para për shërim jashtë vendit

Policia e Kosovës ka identifikuar dy persona të cilët dyshohen për disa raste të mashtrimeve. Në një komunikatë për media,…

Read More »
Lajmet e fundit

Konjufca mban fjalim në parlamentin e Hungarisë, kritikon BE-në për vizat

Kryeparlamentari kosovar Glauk Konjufca ka mbajtur një fjalim në parlamentin e Hungarisë të cilin e ka nisur duke folur për…

Read More »
Lajmet e fundit

Vulin përsërit këcënimin: Ushtria serbe është në gatishmëri për çdo urdhër të Vuçiqit

Ministri i Punëve të Brendshme të Serbisë, Aleksandar Vulin, deklaroi sot se një Serbi e fortë është garantuese e sigurisë…

Read More »
Lajmet e fundit

Bislimi i bindur se vendimi për targat s’lidhet me marrëveshjen e Brukselit, s’flet për heqjen e vizave

Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog, Besnik Bislimi, u shpreh i bindur se reciprociteti për targat me…

Read More »
Back to top button