Lajçak

Lajmet e fundit

Lajçak: BE duhet të përshpejtojë procesin e zgjerimit për Ballkanin Perëndimor

I Dërguari i Posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Beograd-Prishtinë dhe çështje të tjera të Ballkanit Perëndimor, Miroslav Lajçak, thotë…

Read More »
Lajmet e fundit

Lajçak takohet edhe me shefin e EULEX-it dhe me komandantin e KFOR-it

Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirsolav Lajçak, gjatë ditës së sotme është takuar me shefin e Misionit të …

Read More »
Lajmet e fundit

Lajçak u takua me Bislimin, biseduan si të arrihet përparim në dialog

Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka bërë të ditur se gjatë qëndrimit në Kosovë është takuar…

Read More »
Auto

Kurti flet pas takimit me Lajçak

Kryeministri Albin Kurti, ka pritur në takim Përfaqësuesin special të Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi dhe çështje të tjera rajonale…

Read More »
Lajmet e fundit

Pas takimit me Osmanin, Lajçak niset drejtë Qeverisë

Përfaqësuesi Special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak po qëndron sot për vizitë zyrtare në Prishtinë. Kësisoj, takimi…

Read More »
Back to top button