Kurti

Lajmet e fundit

Abdixhiku për Qeverinë Kurti: Të padijshëm, ka zëvendësim të një kushëriri me një tjetër

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku, e ka quajtur Qeveri praktikantësh këtë të Albin Kurtit. Ai madje…

Read More »
Lajmet e fundit

Kryeministri Kurti nderon veprimtarin Adem Demaçi në trevjetorin e vdekjes

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka vendosur lule të freskëta dhe ka bërë homazhe para varrit të veprimtarit…

Read More »
Lajmet e fundit

Kurti rreth orës 20:00 pritet të arrijë në Kroaci, me helikopter shkon në vendin e aksidentit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, bashkë me disa ministra janë nisur për në Kroaci për të vizituar të lënduarit nga…

Read More »
Lajmet e fundit

Opozita: Kurti të kërkojë nga Bideni një emisar special për dialogun, vet është i papërgatitur

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) po e kritikojnë Qeverinë Kurti lidhur me dialogun…

Read More »
Lajmet e fundit

Konfirmohet edhe vdekja e kosovares së tretë nga vërshimet në Gjermani, kryeministri Kurti dërgon telegram ngushëllimi

Tre kosovarë kanë humbur jetën gjatë përmbytjeve me të cilat u përball shteti i Gjermanisë. Njëra nga viktimat është e…

Read More »
Back to top button