Kufitare

Bota

Merkel i bën thirrje Putinit të ndërhyjë në krizën kufitare të Bjellorusisë

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, i ka kërkuar presidentit rus Vladimir Putin që të ndërhyjë në krizën e migracionit në kufirin…

Read More »
Lajmet e fundit

Prezantoi testin për Covid të një personi tjetër, arrestohet serbi në pikën kufitare Dheu i Bardhë

Një shtetas serb është arrestuar në pikën kufitare Dheu i Bardhë. Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë kontrollit të…

Read More »
Lajmet e fundit

Policia kufitare sekuestron mall të kontrabanduar në Muçivërcë

Policia kufitare e Stacionit Policor për Mbikëqyrje të Kufirit (SPMK) Muçivërcë, rreth orës 16:30 në rrugë operative ka pranuar një…

Read More »
Lajmet e fundit

KFOR-i largohet nga pika kufitare në Jarinje

Tashmë edhe zyrtarisht janë larguar nga pika kufitare në Jarinje, trupat e KFOR-it, pas qëndrimit të tyre dyjavor, si rezultat…

Read More »
Lajmet e fundit

Trupat e KFOR-it pritet të tërhiqen sot nga pikat kufitare në veri

Situata në veri të vendit është e qetë dhe është respektuar heshtja zgjedhore para zgjedhjeve të sotme lokale. Kaq qetë…

Read More »
Back to top button