kuadër

Lajmet e fundit

Rektori i UBT-së, Edmond Hajrizi në kuadër të vizitës në Turqi u prit nga kryetari i Bordit Drejtues Bahri Şahin

Në kuadër të vizitës nëTurqi, rektori i UBT-së, prof.dr. Edmond Hajrizi, vizitoi edhe parkun e zhvillimit te knologjik – YTÜ…

Read More »
Lajmet e fundit

Gërvalla merr pjesë në takimin e ministrave në kuadër të SEECP-së në Bruksel

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës znj. Donika Gërvalla, mori pjesë sot në takimin e ministrave të jashtëm të…

Read More »
Lajmet e fundit

Gërvalla: Shkarkimi i ambasadorëve ishte në kuadër të reformave në MPJD

Ministrja e Jashtme e Kosovës, Donika Gërvalla –Schwarz, ka folur për gjendjen në të cilën gjendet diplomacia e jashtme e…

Read More »
Lajmet e fundit

Sateliti Kosova 1.0 lansohet në hapësirë në kuadër të garës First Global Challenge

Ekipa e Kosovës në garën ndërkombëtare të Robotikës “FIRST Global Challenge” ka lansuar në hapësirë satelitin Kosova 1.0. Sateliti Kosova…

Read More »
Lajmet e fundit

Këtë javë mund të ketë takim në Bruksel në kuadër të dialogut

Nga burimet diplomatike në Bruksel, Radio Evropa e Lirë mëson se këtë javë, në Bruksel mund të zhvillohet një takim…

Read More »
Back to top button