kryetar

Lajmet e fundit

Hamza betohet si kryetar i Mitrovicës më 1 dhjetor

Bedri Hamza, do të betohet si kryetar i Mitrovicës më 1 dhjetor. Kështu bëri të ditur ai për Klankosova.tv. “Unë…

Read More »
Lajmet e fundit

Xheladini e cilëson vendimin e PZAP-it skandaloz, pret që brenda 72 orëve të shpallet kryetar i Dragashit

Lidhja Demokratike e Kosovës ka mbajtur konferencë për medie. Në këtë konferencë zëdhënësja e LDK-së, Sibel Halimi, ka thënë se…

Read More »
Lajmet e fundit

Nuk shpallen rezultatet përfundimtar për kryetar të Dragashit

Komisioni Qendror Zgjedhor ka mbajtur mbledhjen për shpalljen e rezultateve përfundimtare në rundin e dytë. Por, nuk ka shpallur rezultatet…

Read More »
Lajmet e fundit

LDK reagon pasi PZAP-ja anuloi votat me postë për kryetar të Dragashit

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) ka anuluar votat me postë në garën e balotazhit për kryetar të Komunës…

Read More »
Lajmet e fundit

Arben Vitia pranon humbjen: Prishtina e ka kryetar të ri Përparim Ramën

Kandidati për kryetar të Prishtinës nga Lëvizja Vetëvendosje, Arben Vitia i ka uruar fitoren kandidatit të LDK-së, Përparim Rama fitoren…

Read More »
Back to top button