kosovarët

Lajmet e fundit

Deputetja gjermane: Kosovarët të vetmit pa liberalizim në rajon, kjo s’duket logjike

Deputetja e Bundestagut, Renata Alt, në një intervistë për Gazetën Express ka folur edhe për punën e liberalizimit të vizave…

Read More »
Lajmet e fundit

“Lulëzon” dashuria në pandemi, kosovarët sivjet thyen rekordin me fëmijë

Përhapja e pandemisë Covid-19 ka ndryshuar jetën e qytetarëve. Për gati dy vjet nga shpërthimi i këtij virusi, qytetarët përjetuan…

Read More »
Lajmet e fundit

Kosovarët nuk do të mund të hyjnë në Suedi deri vitin 2022

Qeveria suedeze ka zgjatur ndalimin e hyrjes në këtë shtet për vendet jashtë Bashkimit Evropian, deri më 31 janar 2022.…

Read More »
Lajmet e fundit

​Rama kritikon BE-në për mosliberalizimin e vizave për kosovarët, përmend krerët e UÇK-së që po mbahen në Hagë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka folur për Kosovën gjatë fjalimit të tij në Brdo të Sllovenisë, ku është mbajtur…

Read More »
Lajmet e fundit

Kosovarët ia mësyjnë detit edhe në shtator, mbushet plazhi i Vlorës

Edhe pse temperaturat kanë shënuar një rënie të lehtë këto ditë shtatori, në Vlorë janë të shumtë pushuesit vendas dhe…

Read More »
Back to top button