korrupsion

Lajmet e fundit

Deklarohet e pafajshme zyrtarja e BE-së në Kosovë e akuzuar për korrupsion

Zyrtarja e Zyrës së Bashkimit Evropian (BE) në Kosovë, Albina Nura është deklaruar e pafajshme për keqpërdorim të pozitës zyrtare…

Read More »
Lajmet e fundit

Mungojnë prokurori dhe avokati – anulohet rigjykimi për korrupsion ndaj Pal Lekajt dhe të tjerëve

Me kërkesë të prokurorit special, Atdhe Dema, i cili gjendet në Kroaci, mbrojtësit të Pal Lekajt, avokatit Arianit Koci, i…

Read More »
Lajmet e fundit

Zyrtari i Fushë Kosovës i akuzuar për korrupsion dhe e akuzuar për falsifikim të dokumentit, thonë se janë të pafajshëm

Zyrtari i Gjendjes Civile në Komunën e Fushë Kosovës, Latif Ibrahimi dhe Laureta Etemi janë deklaruar të pafajshëm në seancën…

Read More »
Lajmet e fundit

Arrestohet drejtori i RTSh-së dhe tre punonjës tjerë për korrupsion

Prokuroria e Posaçme kundër krimit dhe Korrupsionit (SPAK) arreston ish- drejtorin e RTSH-së, Thoma Gëllçi dhe 3 punonjës të tjerë…

Read More »
Bota

Kancelari austriak nën hetime, dyshohet për korrupsion

Kancelari austriak, Sebastian Kurz, po hetohet nën dyshimet për dhënie të ryshfetit dhe shkelje të besimit, thanë prokurorët anti-korrupsion. Paraprakisht,…

Read More »
Back to top button