Kine

Bota

Mbi një miliard njerëz janë vaksinuar plotësisht në Kinë

Kina ka njoftuar se ka vaksinuar plotësisht më shumë se një miliard njerëz kundër coronavirusit – mbi 70 për qind…

Read More »
Bota

Tërmet i fortë në Kinë, dy të vdekur

Dy persona kanë humbur jetën dhe tre u plagosën në një tërmet të fortë që tronditi provincën Sichuan në jugperëndim…

Read More »
Bota

Përhapja e rasteve me koronavirus në Kinë ndërlidhet me shkollat fillore

Kina është vërshuar nga një valë e re e infektimeve me koronavirus, e cila është vlerësuar si e ndërlidhur me…

Read More »
Bota

Shpërthime të reja të COVID në Kinë mes shqetësimeve për përhapjen e variantit Delta

Në mediat kineze po dominojnë lajmet për një shpërthim të ri të COVID-19, duke ngritur shqetësime te specialistët e sëmundjeve…

Read More »
Bota

Shpërthim i ri i Covid-19 në Kinë, më i keqi pas Wuhanit

Një shpërthim i ri i COVID-19 i zbuluar për herë të parë në qytetin kinez të Nanjing është përhapur në…

Read More »
Back to top button