KFORin

Bota

Rusia e zemëruar se Kosova i shpalli dy zyrtarë rus “non grata”, ka një kërkesë për KFOR-in e UNMIK-un

Para dy ditësh, presidentja e vendit Vjosa Osmani, ka shpallur “non grata” dy zyrtarë të Zyrës Ndërlidhëse të Federatës Ruse…

Read More »
Lajmet e fundit

485 ushtarë britanikë Gurkha zhvillojnë aksion me KFOR-in në Kosovë

Rreth 485 ushtarë të Batalionit të Parë, Royal Gurkha (1RGR), me bazë në Folkestone, bashkë me Brigadën 16, Sulmues Ajrorë,…

Read More »
Lajmet e fundit

Wigemark takohet me Osmanin: EULEX është gati të asistojë në veri së bashku me KFOR-in

Kreu i Misionit të EULEX-it në Kosovë, Lars-Gunnar Wigemark, është takuar me Presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani, dhe është biseduar…

Read More »
Lajmet e fundit

Raportohet se qeveria po planifikon një polici ushtarake me fuqi mbi KFOR-in, kundërshtojnë ndërkombëtarët

Ministria e Mbrojtjes është në fazën e konsultimeve për projektligjin për policinë ushtarake. Por, burimet diplomatike i kanë thënë Kanal10…

Read More »
Lajmet e fundit

Çfarë ndodhi në Beograd? Liburn Aliu nesër me KFOR-in e LIMAK-un mban konferencë në Aeroport

Ministri i Infrastrukturës, Liburn Aliu ka qenë në një vizitë zyrtare në Beograd ku ka diskutuar për hekurudhat, ndërsa Ministria…

Read More »
Back to top button