karshi

Lajmet e fundit

Hoxhaj: Merkel u bë bazamenti i politikës perëndimore karshi Serbisë

Ish-ministri i jashtëm i Kosovës Enver Hoxhaj ka komentuar vizitën e kancelares Angela Merkel në Tiranë, e cila u takua…

Read More »
Lajmet e fundit

Kritikohet qasja e Edi Ramës karshi Kosovës, raportet mes dy vendeve jo në nivelin e duhur

Raportet Kosovë- Shqipëri nuk po vlerësohen se janë në nivelin e duhur, e kjo për shkak të qasjes së kryeministrit…

Read More »
Lajmet e fundit

Deputetët kërkojnë strategji të qartë karshi pese vendeve që nuk e kanë njohur Kosovën

Komisioni për Punë të Jashtme dhe Diasporë ka diskutuar lidhur me pesë shtetet e BE-së që nuk e kanë njohur…

Read More »
Lajmet e fundit

Rezoluta për Srebrenicën, Osmani: Kuvendi zyrtarizoi qëndrimin e Kosovës karshi gjenocidit serb

Presidentja Vjosa Osmani është deklaruar pas miratimit të rezolutës për gjenocidin në Srebrenicë. “Me këtë rezolutë Kuvendi e zyrtarizoi qëndrimin…

Read More »
Lajmet e fundit

Foreign Policy: Urdhri i ri ekzekutiv i Bidenit paralajmëron ndryshime karshi Serbisë

Trajtimi i Kosovës dhe Serbisë nga SHBA-ja dhe BE-ja është tema të cilës i ka kushtuar vëmendje të veçantë mediumi…

Read More »
Back to top button