Ishambasadori

Lajmet e fundit

Ish-ambasadori në ShBA: Në Shtëpinë e Bardhë është një mik i madh i Kosovës

Ish-ambasadori i Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe në Turqi, Avni Spahiu, ka komentuar zhvillimet e fundit politike…

Read More »
Lajmet e fundit

Ish-ambasadori numëron tri arsyet pse Kosova nuk u ftua në Samitin e Demokracive

Ish-ambasadori i Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe në Turqi, Avni Spahiu ka folur rreth mos ftesës së…

Read More »
Lajmet e fundit

Ish-ambasadori i Holandës kritikon Shërbimin Evropian të Veprimit të Jashtëm: Po ushtrohet presion ndaj Kosovës

Ish-ambasadori i Holandës në Kosovë, Robert Bosch përmes një postimi, ka kritikuar Shërbimin Evropian të Veprimit të Jashtëm (EEAS), derisa…

Read More »
Lajmet e fundit

Ish-ambasadori Dedaj: Diplomacia e Kosovës ka falimentuar

Ish-ambasadori i Kosovës në Shkup, Gjergj Dedaj, ka thënë se diplomacia e Kosovës ka falimentuar. Ai përmes një postimi në…

Read More »
Bota

Ish-ambasadori i Holandës i reagon Borellit: Përsëri BE-ja tregoi paaftësinë e saj në lidhje me Kosovën

Ish-ambasadori i Holandës në Kosovë Robert Bosch, i ka reaguar përfaqësuesit të lartë të Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme…

Read More »
Back to top button