ipad

Life Style

Apple dërgon një përditësim emergjent në iPhone dhe iPad

Apple lançoi ditën e sotme një përditësim të vogël në iOS 15 dhe iPadOS 15 por që përmban një përditësim…

Read More »
Auto

“Alfa Romeo shet veturë, jo iPad me rrota”

Drejtori i ri i Alfa Romeo, Jean-Philippe Imparato, tha se ai beson se veturat Alfa duhet të kenë ekranet më…

Read More »
Life Style

Hulumtuesit zbulojnë një problem kritik sigurie në iPhone dhe iPad

Apple ka lëshuar një përditësim softueri për të bllokuar një spyware “zero click” dhe që mund të infektonte iPhone dhe…

Read More »
Life Style

Apple do të skanojë telefonët e përdoruesve për materiale të abuzimit me fëmijët

Apple prezantoi një sistem të ri i cili është ndërtuar për të gjetur materiale të abuzimit me fëmijët në pajisjeve…

Read More »
Life Style

Apple kërkon përdoruesve të iPhone, iPad dhe Mac të përditësojnë urgjentisht

Vetëm një javë nga lançimi i përditësimit madhor iOS 14.5, apple ditën e Hënë publikoi një të ri për iOS,…

Read More »
Back to top button