Historia

Lajmet e fundit

Historia e shqiptarit nga Kosova që dashurohet me vajzën ruse

Kosova dhe Rusia si dy vende nuk kanë marrëdhënie të mira mes vete. Por, kjo nuk i ka penguar dy…

Read More »
Lajmet e fundit

Kurti pas takimit me Harris: Historia e saj është frymëzim për të gjithë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në Forumin e Paqes në Paris ka takuar edhe Zëvendës Presidenten e Shteteve të Bashkuara…

Read More »
Lajmet e fundit

Tahiri: Dëshmorët janë shtylla e shtetit dhe historia e kombit që nuk harrohet kurrë

Kryetari aktual dhe kandidati për kryetar të Komunës së Vushtrrisë, Xhafer Tahiri bashkë me Nënkryetarin Namani, ekzekutivin e Komunës, Shoqatën…

Read More »
Lajmet e fundit

Krasniqi: Veseli e Thaçi janë historia e lavdishme e Kosovës

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, në njëvjetorin e arrestimit nga Specialja të Hashim Thaçit e Kadri Veselit, ka thënë se…

Read More »
Lajmet e fundit

Historia e nënës së 5 fëmijëve: Burri më godiste me dërrasa dhe çekiç

Etleva Sorra është 43 vjeçe dhe jeton në Kashar të Tiranës. Jeta për të nuk ka qenë aspak e thjeshtë.…

Read More »
Back to top button