hapësirë

Bota

NASA kultivoi specat e parë në hapësirë

Astronautët e NASA-s në bordin e Stacionit Ndërkombëtar të Hapësirës më në fund kanë shijuar specat e parë djegës që…

Read More »
Bota

Franca lëshon dy satelitë të tjerë në hapësirë, një prej tyre ushtarak

Gara për kontrollin e hapësirës dhe ajo ushtarake, po bëhet gjithnjë e më e fortë, mes vendeve më të fuqishme…

Read More »
Lajmet e fundit

Sateliti Kosova 1.0 lansohet në hapësirë në kuadër të garës First Global Challenge

Ekipa e Kosovës në garën ndërkombëtare të Robotikës “FIRST Global Challenge” ka lansuar në hapësirë satelitin Kosova 1.0. Sateliti Kosova…

Read More »
Auto

Garazhi ka hapësirë ​​për tre automjete, por ky person i ka futur shtatë të tilla

Në shikim të parë, garazhi i Chris Hallerger nga Teksasi duket i komplikuar dhe i paqartë, shkruan Motor1 Sidoqoftë, gjërat…

Read More »
Bota

Pas tre ditësh në hapësirë, 4 turistët mbërrijnë në Tokë

Katër astronautët amatorë të cilët udhëtuan në hapësirë kanë zbritur me sukses në Oqeanin Atlantik pas tre ditësh udhëtim në…

Read More »
Back to top button