flasin

Lajmet e fundit

Sveçla takohet me homologun e tij nga Shqipëria, flasin për bashkëpunimin policor

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka pritur në takim Ministrin e Brendshëm të Republikës së Shqipërisë, Bledar Çuçi,…

Read More »
Lajmet e fundit

Albin Kurti bisedon në telefon me Gabriel Escobar, flasin për punën e njohjes reciproke

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka njoftuar se ka zhvilluar një telefonatë me Përfaqësuesin Special të Departamentit të…

Read More »
Lajmet e fundit

Varhelyi takon Bislimin, flasin për raportin e fundit të Komisionit Evropian për Kosovën

Komisioneri për Zgjerim dhe Fqinjësi i BE-së, Oliver Varhelyi është takuar sot me zëvendëskryeministrin Besnik Bislimi në Bruksel. Varhelyi ka…

Read More »
Lajmet e fundit

Gërvalla zhvillon takime me homologët nga Austria dhe Bullgaria, flasin për të ardhmen e përbashkët evropiane

Në margjina të takimit të ministrave të jashtëm në kuadër të Procesit të Bashkëpunimit të Evropës Juglindore (SEECP), që u…

Read More »
Lajmet e fundit

Shoferi që shkaktoi aksidentin tragjik ankohet për dy muaj paraburgim, flasin nga gjykata në Kroaci

Më 25 korrik të këtij viti në Slavonski Broad të Kroacisë ndodhi një aksident i rëndë, që mori jetën e…

Read More »
Back to top button