është

Lajmet e fundit

Kjo është agjenda e Edi Ramës në Kosovë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, sot do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Kosovë. Rama do të pritet me ceremoni…

Read More »
Lajmet e fundit

Stefanoviç: Kriza mes Kosovës dhe Serbisë është e koordinuar

“Është gjë e pamundur për Vuçiçin dhe Kurtin që ta zgjidhin problemin e Kosovës vetëm, pa ndihmën e komunitetit ndërkombëtar.…

Read More »
Lajmet e fundit

Ambasadori rus në Beograd: Është shqetësuese situata në veri të Kosovës

Ambasadori i Rusisë në Beograd, Aleksandar Bocan Kharchenko, shprehu mbështetjen e Rusisë për pozicionin e Serbisë karshi zhvillimeve në veri…

Read More »
Lajmet e fundit

Çitaku: Kosova është pa ambasadorë në kryeqytete të fuqishme të botës, në momentet më delikate

Nënkryetarja e Partisë Demokratike të Kosovës, Vlora Çitaku, në një reagim për situatën e krijuar në veri të Mitrovicës, ka…

Read More »
Lajmet e fundit

“Kurti është me fat që s’e ka ‘Kurtin’ në opozitë, por Krasniqin dhe Abdixhikun”

Analisti politik, Fitim Salihu, ka komentuar takimin e sotëm n ëmes të kryeministrit Albin Kurti dhe dy liderëve të opozitës,…

Read More »
Back to top button