dialogun

Bota

Escobar përsërit mbështetjen e ShBA-ve për dialogun Kosovë-Serbi

Zëvendës Ndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit për Çështjet Evropiane dhe Euroaziatike Gabriel Escobar tha se kur bëhet fjalë për Kosovën…

Read More »
Lajmet e fundit

Lajçak takon ambasadorët e BE-së në Kombet e Bashkuara, mbështetet për përpjekjet në dialogun Kosovë-Serbi

I Dërguari i Bashkimit Evropian për procesin e dialogut në mes të Kosovës dhe Serbisë, Miroslav Lajçak ka zhvilluar një…

Read More »
Lajmet e fundit

Vuçiq: U takova me Kurtin, dialogun do ta vazhdojmë me Asociacionin

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka thënë është takuar me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, në prani të kancelares gjermane…

Read More »
Lajmet e fundit

Escobar s’përjashton mundësinë e një emisari amerikan për dialogun Kosovë-Serbi

Zv.ndihmësi i Sekretarit të Shtetit, Gabriel Escobar, në një konferencë të mbajtur sot për media pas zhvillimeve në Bruksel dhe…

Read More »
Lajmet e fundit

Ambasada e SHBA-së në Serbi: Ka përparim në Dialogun e Brukselit, koha të përmbyllet procesi

Për negociatat në Bruksel është deklaruar edhe ambasadori amerikan në Serbi, Anthony Godrey. Godrey ka rikonfirmuar ato që ka thënë…

Read More »
Back to top button