Detit

Lajmet e fundit

Sveçla pjesë në Panairin Tradicional të Mbrojtes dhe Hapësirës Ajrore të Detit Adriatik

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla i ftuar nga Ministri i Mbrojtjes së Kroacisë, Mario Banožić, ka marrë pjesë…

Read More »
Lajmet e fundit

Kosovarët ia mësyjnë detit edhe në shtator, mbushet plazhi i Vlorës

Edhe pse temperaturat kanë shënuar një rënie të lehtë këto ditë shtatori, në Vlorë janë të shumtë pushuesit vendas dhe…

Read More »
Auto

Parkuan veturat e tyre buzë detit, por këta shoferë në Kroaci siç duket nuk i kishin bërë mirë llogaritë

Disa fotografi që thuhet se vijnë nga Solaris pranë Shibenik në Kroaci, janë shpërndarë në Facebook kanë treguar disa makina…

Read More »
Bota

“Është e vështirë të ndalet”, kripësia e detit Adriatik në nivele rekord, ekspertët: Shumë specie do të zhduken

Sipas shkencëtarëve kroatë dhe italianë kripësia e Detit Adriatik është në një nivel rekord. Sipas një kërkimi që u prezantua…

Read More »
Bota

Mes tensioneve, ShBA-ja kritikon planin rus për bllokimin e Detit të Zi

Departamenti Amerikan i Shtetit i ka cilësuar si “përshkallëzim të paprovokuar” planet e Rusisë për bllokimin e disa pjesëve të…

Read More »
Back to top button