çmimet

Bota

Fuqitë botërore do të zhbllokojnë miliona fuçi karburantesh nga rezervat për t’i ulur çmimet

Shtetet e Bashkuara thanë të martën se do të lirojnë miliona fuçi me karburante nga rezervat strategjike në koordinim me…

Read More »
Lajmet e fundit

Çmimet e prodhimeve bujqësore janë rritur për 8.86%

Agjencia e Statistikave të Kosovës ka publikuar indeksin e çmimeve të prodhimeve dhe çmimet në bujqësi për tremujorin e tretë…

Read More »
Bota

OKB-ja: Çmimet globale të ushqimit u rritën edhe më tej në tetor

Organizata e Ushqimit dhe Bujqësisë e Kombeve të Bashkuara tha të Enjten se çmimet globale të ushqimit janë rritur në…

Read More »
Lajmet e fundit

Shabani: Manipuluesit e tregut e shfrytëzuan rastin dhe i rritën çmimet

Kryeredaktori i gazetës Infokus, Zekirja Shabani, tha se manipuluesit e tregut në Kosovë e kanë shfrytëzuar rastin që çmimet e…

Read More »
Lajmet e fundit

Pallaska: Kur rrena shitet lirë, krejt çmimet e tjera shtrejtohen

Avokati Dastid Pallaska ka reaguar pas rritjes së çmimeve në shumë produkte ushqimore bazë në Kosovë. Pallaska përmes një postimi…

Read More »
Back to top button