blerjen

Lajmet e fundit

Komisioni për Buxhet miraton kredinë me BZhKE-në, 25 milionë € për blerjen e vaksinave

Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere ka miratuar në parim Projektligjin për Ratifikimin e Amendamentit të Marrëveshjes kornizë së kredisë…

Read More »
Lajmet e fundit

Ministri Murati: Janë ndarë 40 milionë euro për blerjen e vaksinave anti-Covid

Ministri i Financave, Hekuran Murati, ka treguar se pakoja e rimëkëmbjes ekonomike prej 420 milionë euro, do të ndahet në pesë…

Read More »
Lajmet e fundit

Miratohet buxheti i rishikuar prej 2.5 miliardë €, Mehaj kërkon 4.6 milionë € për blerjen e dronëve

Qeveria në mbledhjes e radhës ka miratuar rishikimin mbi ndarjet buxhetore për vitin 2021, raporton Ekonomia Online. Ministri i Financave,…

Read More »
Bota

ShBA konfirmon blerjen dhe dhurimin e 500 milionë vaksinave

Shtëpia e Bardhë shpalli zyrtarisht planet për blerjen e 500 milionë dozave të vaksinës Pfizer/BioNTech kundër koronavirusit dhe dhurimin e…

Read More »
Lajmet e fundit

Tahiri për Kurtin e Vitinë: Çka po ndodhë o burra me blerjen e vaksinave? Buxhetin e keni, veproni

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka kërkuar që të hënën në seancën e jashtëzakonshme të Kuvendit të diskutohet për çështjen…

Read More »
Back to top button