Bjellorusi

Bota

Forcat polake kanë përdorur gaz lotsjellës kundrejt emigrantëve që po përpiqeshin të kalonin nga Bjellorusia

Forcat polake kanë përdorur gaz lotsjellës dhe topa uji kundrejt emigrantëve që përpiqeshin të kalonin në vend nga Bjellorusia. Sipas…

Read More »
Bota

Dy parashutistë ushtarak rusë vdesin në Bjellorusi gjatë stërvitjeve të përbashkëta pranë kufirit polak

Dy ushtarakë rusë vdiqën në Bjellorusinë perëndimore pranë kufirit polak të premten gjatë stërvitjeve të përbashkëta ajrore me Minskun. Ministria…

Read More »
Bota

Rusia publikon pamje të aeroplanëve luftarakë mbi Bjellorusi

Ministria e Mbrojtjes e Rusisë ka publikuar një video ku thotë se shihen dy aeroplanë bombardues të tipit Tu-22M3 në…

Read More »
Bota

Merkel i bën thirrje Putinit të ndërhyjë në krizën kufitare të Bjellorusisë

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, i ka kërkuar presidentit rus Vladimir Putin që të ndërhyjë në krizën e migracionit në kufirin…

Read More »
Bota

Tensionet Poloni – Bjellorusi, Merkel i kërkon diçka Putinit në telefon

Pas tensioneve në kufirin mes Bjellorusisë e Polonisë, ku shumë emigrantë janë përleshur me forcat polake e janë ndaluar, Kancelarja…

Read More »
Back to top button