Biden

Bota

Shtëpia e Bardhë thotë se Biden synon të kandidojë në zgjedhjet e vitit 2024

Shtëpia e Bardhë tha të hënën se presidenti amerikan Joe Biden, synon të kandidojë për zgjedhje në vitin 2024, pas…

Read More »
Auto

Musk “tallet” me presidentin Biden i cili tha se GM ‘elektrizoi të gjithë industrinë e automjeteve’

Elon Musk dhe fansat e tij tallen me qëndrimin e qeverisë së Joe Biden për Tesla-n dhe rëndësinë e saj…

Read More »
Bota

Joe Biden shpall një tjetër president “non grata”, së bashku me familjen dhe ministrat

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës,  Joe Biden ka vendosur të shpallë “non grata” dhe t’i ndalojë hyrjen në…

Read More »
Lajmet e fundit

Në ftesën e Biden për Osmanin: Mezi pres të ju takoj në Samitin për Demokraci

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, e ka ftuar Kosovën në Samitin për Demokraci që organizohet në…

Read More »
Lajmet e fundit

Kosova ftohet nga Biden për Samitin e Demokracisë

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani e ka konfirmuar se Kosova është ftuar nga presidenti amerikan Joe Biden, për të marrë…

Read More »
Back to top button