bëhen

Lajmet e fundit

Edi Rama u kërkoi të rinjve të bëhen promotorë për pastrimin e vendit nga mbeturinat

Situata me mbetjet urbane është shqetësuese, sidomos përgjatë autostradave. Për këtë arsye kryeministri shqiptar Edi Rama u ka kërkuar nxënësve…

Read More »
Lajmet e fundit

Po bëhen gjashtë muaj që Kurti nuk i përgjigjet kërkesë së OVL të UÇK-së për takim (Dokument)

Ushtruesi i kryetarit të OVLUÇK-së, Faton Klinaku, ka bërë me dije se janë bërë gjashtë muaj që kur kanë kërkuar…

Read More »
Auto

Derisa veturat bëhen elektrike, Toyota ndjek ëndrrën për automjetet me hidrogjen

Derisa delegatët e konferencës së OKB-së për klimën shqyrtonin se si të shpëtonin planetin gjatë fundjavës në Glasgow, Skoci, shefi…

Read More »
Lajmet e fundit

Bëhen bashkë odat, synojnë promovimin e vendeve turistike për bizneset e vizitorët

Oda Ekonomike e Kosovës (OEK) dhe Oda e Hotelerisë dhe Turizmit të Kosovës, kanë nënshkruar marrëveshje të bashkëpunimit, raporton Ekonomia…

Read More »
Bota

Si funksionon Bitcoin, ku mund ta blini atë dhe pse njerëzit po bëhen të pasur?

Monedha dixhitale konusmon më shumë energji elektrike dhe prodhon më shumë emetime se shumica e vendeve. Monedha ka ndihmuar që…

Read More »
Back to top button