atë

Lajmet e fundit

Ambasadori britanik në Kosovë do ta përkthejë një libër nga gjuha shqipe në atë angleze

Autorja e librit “Kangë Popullore Erotike”, Vlora Nikçi ka njoftuar se libri i saj do të përkthehet edhe në gjuhën…

Read More »
Lajmet e fundit

Serweri kërkon dokumente për atë që Janjiq tha për Grenellin: Do t’i dorëzoj në Departamentin e Drejtësisë

Eksperti i çështjeve politike, Daniel Serwer, profesor në Universitetin John Hopkins, ka kërkuar dokumente që mbështesin pretendimet e analistit serb,…

Read More »
Bota

Si funksionon Bitcoin, ku mund ta blini atë dhe pse njerëzit po bëhen të pasur?

Monedha dixhitale konusmon më shumë energji elektrike dhe prodhon më shumë emetime se shumica e vendeve. Monedha ka ndihmuar që…

Read More »
Lajmet e fundit

Zogaj: Kurti deshi shfaqje dhe atë e gjeti

Njohësi i çështjeve politike, Petrit Zogaj, ka komentuar zhvillimet e fundit që ndodhën në veri të Kosovës, ku janë djegur…

Read More »
Lajmet e fundit

Ministrja Haxhiu takoi Kryesuesin e Këshillit Gjyqësor të Kosovës dhe atë Prokurorial

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu së bashku me zv. Sekretarin e Përgjithshëm të Ministrisë së Drejtësisë, Ardian Bajraktari, takuan Kryesuesin…

Read More »
Back to top button