arkivave

Lajmet e fundit

BE-ja t’i bëjë presion Serbisë për hapjen e arkivave, të punohet në zbardhje e fatit të të zhdukurve

Bashkimi Evropian (BE) dhe partnerët e tjerë ndërkombëtarë, duhet të ushtrojnë presion ndaj Serbisë për hapjen e arkivave dhe dhënien…

Read More »
Lajmet e fundit

Tahiri takon Lajçakun, kërkon sqarim për temën e arkivave të UÇK-së

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri ka takuar Emisarin Special të BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajcak në…

Read More »
Lajmet e fundit

Lajçak: Nuk kam biseduar me Kurtin për hapjen e arkivave të Kosovës

Pas takimit me kryeministrin Albin Kurti, emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë – Serbi, Mirosllav Lajçak, tha se nuk…

Read More »
Lajmet e fundit

Kurti i bie pishman për hapjen e arkivave, thotë se ato nuk janë të UÇK-së

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka mohuar se Qeveria e Kosovës është e gatshme për hapjen e arkivave të UÇK-së,…

Read More »
Lajmet e fundit

Isa Mustafa: Zotimi për hapjen e arkivave të UÇK’së është rënie në grackën e Serbisë

Ka ditë që po diskutohet rreth qëndrimit të palës kosovare në Bruksel, të drejtuar nga zëvendëskryeministri, Besnik Bislimi, lidhur me…

Read More »
Back to top button