arena tech

Life Style

Hakerët po përdorin serverë në Google Cloud për të gërmuar kriptomonedha

Gërmuesit e kriptomonedhave po përdorin llogari të hakuara të Google Cloud për qëllime gërmimi paralajmëroi gjiganti i kërkimit. Ekipi i…

Read More »
Life Style

Battle.net i rikthehet normalitetit pas sulmit DDoS

Blizzard tha se sulmi DDoS i mbyti me trafik serverët është neutralizuar dhe përdoruesit mund të vazhdojnë të aksesojnë Battle.net…

Read More »
Life Style

Politika e privatësisë së WhatsApp dhe Evropa

Autoritetet Irlandeze për mbrojtjen e të dhënave goditën aplikacionin WhatsApp të Meta, ish Facebook, me një gjobë prej 267 milionë…

Read More »
Life Style

Apple padit kompaninë e famshme të përgjimeve kibernetike NSO Group

Apple paditi në gjykatë NSO Group, kompaninë e famshme Izraelite të spyuerëve për përgjim të qeverive dhe shënjestrimin e pajisjeve…

Read More »
Life Style

Krahasuar me 2005 sulmet kibernetike janë rritur me 538%

Nuk përbën surprizë fakti se interneti është përplot rreziqe dhe kërcënime sigurie thuajse në çdo cep të tij, por njohuritë…

Read More »
Back to top button