arena lajme

Lajmet e fundit

Nga sot brenda lokaleve vetëm me certifikatë vaksinimi ose test negativ

Nga sot, sektorit të gastronomisë në Kosovë do t’i lejohet shfrytëzimi i hapësirave të brendshme, por me kusht që klientët…

Read More »
Lajmet e fundit

Kjo është agjenda e Edi Ramës në Kosovë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, sot do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Kosovë. Rama do të pritet me ceremoni…

Read More »
Lajmet e fundit

Kosova – vend me potencial turistik, por aktualisht pjesëmarrja në GDP vetëm 1%

27 shtatori është Dita Botërore e Turizmit (WTO). Një nga ekspertët e Unwo, Jafar Jafari në punën e tij “fenomenologjia…

Read More »
Lajmet e fundit

Ramosaj: Pretendoj të jem i pari i Deçanit, sepse jam rritur duke mësuar se si të punojë për qytetin tim

Çdo ditë nis me familjen e tij. Është rritur duke mësuar të nderojë e respektojë secilin qytetar. Është kryetari aktual…

Read More »
Lajmet e fundit

Situata në veri, SHBA: Po punojmë që të ulen tensionet mes Kosovës dhe Serbisë

Zëdhënësi i Departamentit amerikan të Shtetit, Ned Price, ka thënë se SHBA-ja po punon që të ulen tensionet mes Kosovës…

Read More »
Back to top button