Anija

Bota

Ministri rus i Mbrojtjes: Anija amerikane nuk ka ardhur për qëllime turistike në Detin e Zi

Ministri rus i Mbrojtjes, Sergey Shoygu tha se “anija e armatosur e SHBA-së nuk ka hyrë në Detin e Zi…

Read More »
Lajmet e fundit

E reja humb jetën pasi bie nga anija turistike në Vlorë

Një vajzë ende e paidentifikuar ka humbur jetën në Vlorë pasi ka rënë nga anija turistike me të cilën po…

Read More »
Bota

Anija më e madhe e forcave iraniane kaplohet nga zjarri dhe fundoset

Anija më e madhe e forcave detare iraniane, Kharg, është kapluar nga zjarri në orët e hershme të së mërkurës…

Read More »
Bota

Përmbyset anija në Gjirin e Meksikës, 1 i vdekur, 12 të zhdukur

Roja Bregdetare amerikane në Lousiana njoftoi se një trup u gjet, gjashtë njerëz u shpëtuan dhe 12 persona janë ende…

Read More »
Bota

Përmbyset anija në ShBA, nuk dihet fati i shumë personave

Ekipet e shpëtimit vijojnë kërkimet në det për persona të mbijetuar pas mbytjes së një anije të madhe mallrash pranë…

Read More »
Back to top button