Albin

Lajmet e fundit

Shkëlzen Gashi: Në Bordin e RTK-së nuk është përzgjedhur burri i tezës së Albin Kurtit

Publicisti, Shkëlzen Gashi, ka thënë të shtunën se Dush Gashi nuk është përzgjedhur në Bordin e Radio Televizionit të Kosovës…

Read More »
Lajmet e fundit

“Do të votoja për bashkim me Shqipërinë”, Valon Murati i reagon Albin Kurtit

Kryetari i Lëvizjes për Bashkim, Valon Murati ka reaguar, pasi kryeministri Albin Kurti deklaroi se do ta votonte bashkimin me…

Read More »
Lajmet e fundit

Albin Kurti bisedon në telefon me Gabriel Escobar, flasin për punën e njohjes reciproke

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka njoftuar se ka zhvilluar një telefonatë me Përfaqësuesin Special të Departamentit të…

Read More »
Lajmet e fundit

Haradinaj tregon pse Albin Kurti e humbi Prishtinën, Mitrovicën e Prizrenin

Kryetari i AAK’së Ramush Haradinaj ka folur për zgjedhjet lokale të këtij viti. Ai ka kritikuar kryeministrin Albin Kurti derisa…

Read More »
Lajmet e fundit

PZAP dënon Albin Kurtin me 5 mijë euro pasi theu heshtjen zgjedhore në Podujevë

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) ka dënuar me 5 mijë e 100 euro gjobë Lëvizjen Vetëvendosje. Kjo pasi…

Read More »
Back to top button