Abbott

Lajmet e fundit

Ambasadori Abbott në Kuvend – flet për vizat me dyer të mbyllura me deputetët

Komisioni për Punë të Jashtme dhe Diasporë është takuar me ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar, Nicholas Abbott, raporton Ekonomia Online…

Read More »
Lajmet e fundit

Ambasadori Abbott rikonfirmon vazhdimin e mbështetjes ndaj ATK-së

Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, Nicholas Abbott, ka vizituar Administratën Tatimore të Kosovës, me ç ‘rast është pritur…

Read More »
Lajmet e fundit

Ministri Mehaj pret në takim ambasadorin Abbott, biseduan për situatën aktuale të sigurisë

Në vazhdën e takimeve me përfaqësuesit e vendeve partnere, ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, priti sot në vizitë ambasadorin e…

Read More »
Lajmet e fundit

Abbott i shqetësuar me mospjesëmarrjen e grave në politikë, thotë se barrierë janë paratë

Demokracia për Zhvillim (D4D) ka lansuar punimin “Kostoja e pabarazisë: Financimi i fushatës zgjedhore së grave kandidate”, raporton Ekonomia Online.…

Read More »
Lajmet e fundit

Abbott lavdëron Kosovën për pranimin e afganëve, përdorë një thënie të Nënë Terezës

Ambasadori i Britanisë së Madhe, Nicholas Abbott, ka falënderuar edhe njëherë qeverinë dhe popullin e Kosovës për mikpritjen e treguar…

Read More »
Back to top button