Sport

Zhbllokohet ndeshja Uells-Danimarkë, Dolberg shënon super gol

Danimarka ka arritur të kalojë në epërsi ndaj Uellsit në kuadër të 1/8 së finales në Kampionatin Evropian.

Ishte Dolberg i cili realizoi një gol të bukur nga distanca në minutën e 26-të të ndeshjes.

Ai u lirua bukur nga presioni dhe me një goditje precize i dha epërsinë danezëve. 

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button