Sport

Spanja skuadra dominuese në posedim të topit, gjatë fazës së grupeve të Euro 2020

Kombëtarja e Spanjës ka vazhduar me filozofinë e saj të lojës edhe në këtë Kampionat Evropian.

Spanja është skuadra që ka mbajtur më së shumti posedimin e topit në tri ndeshjet e fazës së grupeve të “Euro 2020”.

Spanjollët kanë pasur mesatarisht 68.7% të mbajtjes së topit, duke kryesuar bindshëm.

Gjermania renditet e dyta me 61.3%, duke lënë pas Italinë dhe Belgjikën me nga 57.7 %, Danimarka 57.3% dhe Anglia 56.3%.

Kujtojmë që faza tjetër 1/16 e Kampionatit Evropian nis të Shtunën.

Spanja skuadra dominuese në posedim të topit, gjatë fazës së grupeve të euro 2020

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button