Sport

Skocia përballet me Republikën Çeke, formacionet e mundshme

Skocia dhe Republika Çeke do të përballen në ndeshjen e parë të ditës së sotme në Kampionatin Evropian.

Kjo ndeshje është e vlefshme në kuadër të Grupit D, ku ndodhen edhe Anglia dhe Kroacia.

Dy kundërshtarët e sotëm kërkojnë fitoren, pasi tri pikët nga ky duel mund të bëjnë ta kalojnë grupin.

Në letër dy skuadrat kanë shanse të barabarta për fitore dhe kjo e bën takimin të jetë shumë interesant me fillim nga ora 15:00 në Hampden Park të Glasgow.

Skocia përballet me republikën çeke, formacionet e mundshme

Dy trajnerët pritet të futen me formacionet më të mira në fushë, pasi tek asnjëra Kombëtare nuk ka mungesa.

Formacionet e mundshme:

Formacioni i mundshëm i Skocisë: Marshall; Hendry, Hanley, Tierney; O’Donnell, McTominay, McGregor, McGinn, Robertson; Dykes, Adams

Formacioni i mundshëm i Çekisë: Vaclik; Coufal, Celustka, Kalas, Boril; Soucek, Kral; Masopust, Darida, Jankto; Schick.

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button