Sport

Simeone e ngrit Suarezin në ‘qiellin e shtatë’ pas golit dramatik në garë për titullin e La Ligës

Diego Simeone ka lavdëruar lojtarët e tij për performancën e tyre në fitoren 2-1 në shtëpi kundër Osasunas të dielën në mbrëmje.

Goli i vonë i Luis Suarez i dha Atletico Madridit një fitore jetike në sfidën e tyre të titullit në La Liga.

“Ekipi bëri një paraqitje të shkëlqyeshme pas përpjekjeve kundër Osasunas”, ka thënë ai pas ndeshjes.

“Ne kishim mundësi shënimi të golave, por nuk ishim klinikë deri në golin e Ante Budimir dhe ekipi u përgjigj”.

“Kur kishim më pak mundësi shënimi të golave, ishim klinikë dhe kur kishim më shumë ishim më pak klinikë”.

“Kur bëmë një pushim, ajo që duhet të bënim ishte barazimi sepse atëherë do ta fitonim ndeshjen.

“Goli arriti shpejt dhe pastaj përfundimi i Luis Suarez , ai i një lojtari të shkëlqyeshëm. Suarez ka qenë larg golave, por ai ishte gjithmonë aty.

“Ai na jep një status të shkëlqyeshëm dhe kush më mirë se ai di të vendosë një ndeshje?”, ka shtuar më tej Simeone.

Atletico Madridi luan në takimin e fundit ndaj Real Valladoldit dhe duhet të fitojë, duke mos shikuar se çfarë bënë Real Madridi në takimin me Villarealin.

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button