Sport

Rrahmani fiton penallti, Napoli në epërsi ndaj Fiorentinës

Napoli ka arritur të kalojë në epërsi ndaj Fiorentinës në kuadër të javës së parafundit në Serie A.

Ishte minuta e 54-të kur Rrahmani u pengua në zonë nga Milenkovic, ndërsa gjyqtari pas konsultimit me VAR-in akordoi penallti.

Insigne e humbi penalltinë, por pas topit të kthyer nuk e pati problem ta dërgonte në rrjetë dhe t’i jepte epërsinë fillestare Napolit që po lufton për një vend në Champions League.

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button