Sport

PSG mirret vesh me Interin për Hakimin

Achraf Hakimi do të bashkohet me PSG-në nga Interi pasi të dy klubet thuhet se kanë arritur një marrëveshje mbi transferimin e 22-vjeçarit.

Hakimi u bashkua me Interin në një lëvizje prej 45 milionë euro nga Real Madrid në 2020, por do të largohet nga Nerazzurri pas vetëm një sezoni në klub, përcjell Gazeta Express.

Sipas Sky Sport Italia, PSG dhe Inter kanë rënë dakord për reprezentuesin e Marokut i cili do të transferohet në kryeqytetin francez për 60 milionë euro plus 10 milionë shtesë.

Hakimi thuhet se do të nënshkruajë një marrëveshje pesë-vjeçare me gjigandët e Ligue 1 dhe të dy ai dhe Gigio Donnarumma do të prezantohen së shpejti.

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button