Sport

Përballja e mbijetesës: Feronikeli – Arbëria, formacionet zyrtare

Feronikeli dhe Arbëria do të takohen në kuadër të javës së 31-të në Superligën  Kosovës.

Ndeshja që fillon në ora 15:00, do të luhet në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në Drenas.

Feronikeli është duke luftuar për mbijetesë në elitën e futbollit kosovar, pasi është në vendin e gjashtë me 35 pikë.

Në anën tjetër, Arbëria që po ashtu ka këtë qëllim, gjendet në të nëntin me pesë sosh më pak.

Formacioni startues i Feronikelit: Smakiqi (GK); Loshi, Dabiqaj, Lladrovci, Thaqi, Hoti, Malaj, Bojku, Da Silva, Simonovski, Hoxha.

Formacioni startues i Arbërisë: Kaçiu (GK); Arrabal, Zabërgja, Bahtiri, Marclei Santos, Avdulli, Kryeziu, Ibrahimi, Bruqi, Pira, Lekaj.

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button