Sport

Paredes: Gabova që refuzova Juventusin

Leandro Paredes zbulon se ai gati u bashkua me Juventusin, për tu bërë trashëgimtar i Andrea Pirlos, por thotë se gaboi që refuzoi këtë ofertë. 

Mesfushori aktual i Paris Saint-Germain nuk është i huaj për Serie A, pasi ka luajtur tashmë për Empolin dhe Romën.

Ai mund të ishte bashkuar me një tjetër skuadër të Serie A edhe më herët, siç ka treguar vetëm për gazetën argjentinase Ole.

Paredes: gabova që refuzova juventusin

“Kur Juventus hyri në garë për të më blerë në vitin 2011, drejtori sportiv donte që unë të luaja si një mesfushor krijues, si pasardhës i Andrea Pirlos”.

“Unë i thashë se ishte i çmendur. Në fund, unë qëndrova te Boca. Në atë kohë mendoja se nuk do të luaja kurrë atë lloj roli në mesfushë, por ky ishte një gabim”, deklaroi Paredes. 

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button