Sport

Notat e lojtarëve, Sllovaki 0-5 Spanjë: Sarabia më i miri në fushë

Spanja e ka mbyllur fazën e grupeve me fitores të thellë ndaj Sllovakisë (5-0), në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve të Euro 2020.

Spanjollët ishin më të mirë në këtë ndeshje, duke pasur më shumë raste për gol dhe në fund iu gëzuan vendit të dytë në grup.

Pablo Sarabia, Ameryc Laporte dhe Ferran Torres i shënuan golat për Spanjë, duke ia shtuar këtyre edhe dy auto gola të sllovakëve me Martin Dubravka dhe Juraj Kucka.

Sulmuesi Sarabia ishte më i miri në fushë me notën 8.3. Me para qitje të mirë u vlerësua edhe Laporte me notën 8.1.

Peter Pekarík ishte më i dobëti në fushë me notën 5.6.

Notat e lojtarëve të Sllovakisë dhe Spanjës:

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button