Sport

Ndizet edhe më shumë gara për titull në Superligë, pasi Prishtina e mund Dritën e Ballkani fiton ndaj Gjilanit

Prishtina e ka mposhtu 2:1 Dritën, ndërkohë që Ballkani ka fituar 1:0 ndaj Gjilanit, duke e bërë garën për titull në Superligë më të nxehtë se asnjëherë më parë.

Prishtina dhe Ballkani kanë triumfuar ndaj Dritës dhe Gjilanit, përkatësisht, në ndeshjet kryesore të javës së 30-të në Superligë të dielën.

Fitoret e bardhekaltërve dhe skuadrës nga Suhareka nënkuptojnë se tani vetëm një pikë i ndan tri ekipet e para në renditje, në një garë të paparashikueshme për titull këtë sezon.

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button