Sport

Mourinho: Italia u përmirësua shumë në drejtimin e Mancinit

Trajneri i ri i Romës, Jose Mourinho ka komentuar Kombëtaren e Italisë.

Mourinho ka dhënë një intervistë për ‘The Sun’ ku ndër të tjera ka folur edhe për Kombëtaren e Italisë dhe selektorin Roberto Mancini.

“Mancini është një trajner me përvojë, si trajner i klubeve është vendi ku zhvillon veten më së miri”, tha ai.

“Ai kaloi 20 vite duke udhëhequr skuadra të ndryshme evropiane, me mjaft sukses dhe tani është i gatshëm të arrijë sukses me Kombëtaren Azzure”, shtoi ai.

“Mancini tregoi paraqitje shumë të mira me Italinë në kualifikimet për Europian, edhe në “Euro 2020” po vazhdon me formën e mirë, mund të them se skuadra e Italisë është përmirësuar shumë nën drejtimin e Mancinit”, përfundoi Jose Mourinho.

Italia e mbylli Grupin A të Kampionatit Evropian në vendin e parë me nëntë pikë të grumbulluara.

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button