Sport

Milani me kontratë të re për Donnaruman

Milani po tenton ta bindë portierin Gianluigi Donnarumman të vazhdojë kontratën.

Portieri italian është në vitin e fundit të kontratës dhe nuk ka pranuar ta vazhdojë ende atë. Mediat italiane kanë raportuar të martën se drejtuesit e klubit i kanë ofruar kontratë trevjeçare Donnarummas.

“Rossonerët” do t’i ofrojnë pagë më të lartë italianit për ta bindur të mbetet në “San Siro”. Për 22-vjeçarin interesim ka shprehur Manchester Unitedi dhe PSG-ja.

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button