Sport

Milani kundër Beneventos do ta ketë edhe Ibrahimoviqin

Milani është në nevojë për një lider, dhe Zlatan Ibrahimoviqi pritet që të shtunën të jetë titullar ndaj Beneventos së Përparim Hetemajt.

Suedezi e ka lënë prapa dëmtimin në muskul, lëndim ky që e la jashtë fushës në dy ndeshjet e fundit, kundër Sassuolos dhe Lazios. Ibrahimoviqi mori pjesë në stërvitje me grupin, por nuk luajti kundër Lazios.

Dy humbje të njëpasnjëshme e kanë lënë Milanin në vendin e pestë, me 66 pikë, aq sa ka edhe Napoli dhe Juventusi në vendin e tretë dhe të katërt. 39-vjeçari ka shënuar 17 gola dhe ka tre asistime në edicionin aktual.

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button